< Zpět

Konference ARI:
ARI: Co přinese Národní investiční plán: Soukromé financování veřejné infrastruktury zejména ve zdravotnictví, sociálních službách a dopravě

06. 06. 2019
od 9:00

Nová budova Národního muzea, Vinohradská 1, 110 00 Praha 1

Videa

Tomáš Janeba – úvod


Očekávané omezení evropských dotačních prostředků jednoznačně znamená, že širší účast soukromého sektoru a soukromého financování veřejné infrastruktury budou v Česku nevyhnutelné. Ve vyspělých evropských státech jsou PPP projekty běžnou praxí. V posledních pěti letech zrealizovalo 22 členských zemí EU alespoň jeden PPP projekt. Německo a Nizozemí využívají soukromého kapitálu k výstavbě své stěžejní infrastruktury, projekty PPP realizuje i Slovensko. Dosavadní situace v České republice ale za vyspělým světem zaostává,“ říká Tomáš Janeba.

Prezentace

Karel Havlíček, MPO ČR, ministr


Klára Dostálová, MMR ČR, ministryně


Musíme se připravit na nutnost filtrovat investiční potřeby veřejných subjektů primárně optikou, zda daný projekt není možné realizovat z privátních zdrojů,“ říká ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Prezentace

Martin Půta – Liberecký kraj, hejtman


Steven Burgess, EIB


Prezentace

Martina Sieber – MMR ČR


Jan Brázda, PWC


Prezentace

Lennart Persson


Za posledních několik desetiletí se zdravotnictví výrazně změnilo. Dříve se o pacienty pečovalo, dnes se pacienti ve většině případů úspěšně léčí. Technologické změny přicházejí každý den, máme dokonalejší léky a postupy léčby, ale bohužel naše nemocnice zůstávají stejné, postavené podle konceptů 50 let a více staré. Přitom důležité je uvědomit si, že nemocnice, tak jak byly navrženy a postaveny nám definují, jak můžeme pacienty léčit. Moderní péče, aby byla efektivní, potřebuje nové moderní nemocnice, které ji umožní“, řekl profesor Lennart Persson, stratég koncepce Nové Karolinské Univerzitní Nemocnice ve Stockholmu, otevřené v roce 2016 jako nejmodernější nemocnice v Evropě.

Prezentace

Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje


Prezentace

Marco Rosso – Meridiam


Dita Chrastilová, SeneCura


Podle všech evropských studií se počet osob vyžadujících pobytovou péči znásobí během několika málo let, to znamená, že ani při podpoře domácí péče tato nebude schopná nárůst potřebných kapacit pokrýt. Je třeba také zvážit rostoucí počet osob trpící demencí. Co se daří v Rakousku, bychom rádi nabídli v ČR jako partnerství. Partnerství státu, samosprávy a soukromého sektoru,“ říká Dita Chrastilová, CFO skupiny SeneCura.

Prezentace

Michal Tesař, Newton Business Development


Prezentace

Ondřej Kokeš, Mott MacDonald


Prezentace

Romero Delgado, Meridiam


Prezentace

Jan Brázda, PWC


Prezentace

Jan Šnajdr, Česká spořitelna


Prezentace

PANELOVÁ DISKUZE – Investice do dopravní infrastruktury


Program

Popis

Asociace pro rozvoj infrastruktury (ARI) ve spolupráci s Evropskou investiční bankou (EIB), Global Infrastructure Hub (GIH) a Ministerstvem pro místní rozvoj (MMR ČR) a pod záštitou Asociace krajů ČR (AKČR) a Svazu měst a obcí ČR (SMOČR) uspořádala konferenci na téma: Co přinese Národní investiční plán: Soukromé financování veřejné infrastruktury zejména ve zdravotnictví, sociálních službách a dopravě.

První ze série tematicky zaměřených panelových debat o vizích připravovaného Národního investičního plánu. Měli jsem možnost se dozvědět, jaké výzvy Vás čekají, jak taková budoucnost může vypadat a co můžete udělat pro své projekty, aby byly úspěšné a financovatelné.

Na konferenci vystoupili:

  • Karel Havlíček, ministr průmyslu a obchodu 
  • Klára Dostálová, ministryně pro místní rozvoj
  • Martin Půta, hejtman Libereckého kraje, předseda komise AKČR pro dopravu
  • Jiří Čunek, senátor a hejtman Zlínského kraje
  • Pavol Kováčik, nový generální ředitel Ředitelství silnic a dálnic
  • Steven Burgess, Evropská investiční banka
  • Prof. Lennart Persson, stratég koncepce Nové Karolinské Univerzitní Nemocnice ve Stockholmu, Švédsko
  • Dita Chrastilová, CFO, SeneCura, Rakousko
  • David Delgado Romero, Meridiam, Partner & Director CEE, a
  • další přední experti z řad bankéřů a poradců.

K této konferenci byla vydána tisková zpráva, ke stažení ZDE

Sponzoři